Звездата на Тотнъм си тръгна в сълзи, след като беше заменен през първото полувреме срещу Борнемут
The Mirror | 2023-12-31 | 18:56:19

Папе Матар Сар остана в сълзи, след като накуцваше от домакинската победа на Тотнъм с 3-1 срещу Борнемут в новогодишната нощ.

Контузията на сенегалския национал поставя под съмнение участието му в предстоящата Купа на Африканските нации в Кот д'Ивоар, която започва само след 13 дни. Той беше видимо разстроен, докато напускаше терена, използвайки фланелката си, за да скрие сълзите си.

Следобедът на Сар започна брилянтно, като той откри резултата в деветата минута. Все пак 21-годишният полузащитник не успя да завърши първото полувреме заради контузията си. Мениджърът на Тотнъм Анж Постекоглу и капитанът Сон Хюн-мин бяха сред онези, които утешиха Сар.

Тотнъм спечелиха неделния мач благодарение на голове на Сон и Ричарлисон след почивката, като Алекс Скот отбеляза късна утеха за Борнемут . Резултатът ги оставя пети в таблицата, само на една точка зад горчивия съперник Арсенал на четвърто място. Артилеристите претърпяха изненадваща загуба с 2-1 от Фулъм едновременно с победата на Тотнъм.

Сар е най-новата звезда на Тотнъм, претърпяла контузия, присъединявайки се към Иван Перишич (коляно), Кристиан Ромеро (коляно), Мики ван де Вен (коляно) и Джеймс Мадисън (глезен) в стаята за лечение. Постекоглу потвърди, че Сар е издърпал сухожилието си.

Постекоглу каза: „Това е константа за нас. Разочарован съм за Папе, все още не съм напълно сигурен за степента. Това е сухожилие, той е изкормен. Ще трябва да оставим други да се активизират."

Сар е част от отбора на Сенегал за Купата на Африканските нации. Първият мач на Сенегал е срещу Гамбия в Ямусукро на 15 януари, като предстоят мачове от груповата фаза срещу Камерун и Гвинея. Финалът ще се проведе в Абиджан на 11 февруари.

Сенегал спечели предишната Купа на Африканските нации в Камерун преди две години, за да спечели първата си континентална титла. Сар беше част от отбора на страната си за този турнир, но участва само веднъж при победата с 3-1 срещу Буркина Фасо на полуфинала.

Колко мислите, че ще липсва на Тотнъм Папе Матар Сар? Уведомете ни в коментарите по-долу!

Ако е във форма, звездата на Тотнъм се очаква да играе голяма роля в кампанията на Сенегал след звездното му представяне във Висшата лига. Сар се превърна в ключов играч след пристигането на Постекоглу от Селтик през юни, участвайки във всички мачове с изключение на два този сезон.

Сар се присъедини към Спърс от Мец през август 2021 г., но веднага се върна във френския клуб под наем за цял сезон. Той беше част от отбора им през миналия сезон, но стартира само в един мач от Висшата лига - домакинската загуба с 2:0 от Арсенал - за да остави феновете загрижени.

И все пак Сар сега процъфтява в халфовата линия на Тотнъм. „Той беше страхотен от момента, в който пристигнах“, настоя Постекоглу, докато говореше за Сар през август.

„Той има страхотна енергия в себе си, но има и качество. Той е един от онези полузащитници, които причиняват опозицията създава истински проблеми, защото независимо дали бяга с топката или без топка, той бяга напред, бяга агресивно и пречи на опозицията. Той просто има страхотен темперамент за младо момче."

Присъединете се нашата нова WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия